doteky krajiny

Na tomto cyklu pracují průběžně od roku 2018. Naleznete zde především obrazy inspirované samovolnými procesy probíhajícími v krajině. Obrazy ryzích pravd o neúprosných pomalých pochodech počínajících zrodem, přes vývoj až k zániku všeho kolem nás… Obrazy nezvratných procesů, které má v moci sama příroda. Něco se rodí a něco jiného zaniká. Někdy ani nepoznáte, v jaké fázi vývoje se ta která věc nachází. V japonské staré kultuře se tyto principy odrážejí v učení nazvaném Wabi-sabi. Jsou to takové extrakty krajin, proto "Doteky krajiny“…

Inspirací jsou mi prosté přírodní jevy a prvky, ztrouchnivělý strom v lese, vyschlá kaluž na polní cestě, omšelá zvětralá stěna staré kůlny… Objekty, kterých jsme si díky jejich každodenní obyčejnosti už přestali všímat, přitom tak úžasné, že si zaslouží pozornost. Je to můj pohled na současnou krajinu, způsob moderní krajinomalby, abstraktní vyjádření její krásy.

Cyklus je zpracovaný kombinací štukatérských a malířských technik pomocí špachtlí, hladítek a houbiček na pevných voštinových nebo dřevotřískových deskách. Základem je hašené vápno, mramorová moučka, pigmenty. Díla jsou na pomezí obrazu a reliéfu. Celý cyklus vyznívá díky použitým materiálům a zpracování surovým přírodním, ale také zklidňujícím dojmem.

doteky krajiny

Tomáš Holub

Tomáš Holub
Tyršova 78, 294 21 Bělá pod Bezdězem
Česká republika
tel: +420 603 208 579
e-mail: tomas@tomasholub.com

 

Designed by: WEBTRUTNOV | Administrace: PŘIHLÁŠENÍ