ROMANIAN JEWELLERY WEEK 2023

Když jsem se před dvěma lety dozvěděl o konání Romanian Jewellery Weeeku v Bukurešti a viděl jsem kvalitu a rozsah výstavy, hned jsem měl jasno, že se chci dalšího ročníku aktivně zúčastnit. Jedna věc ale je vyplnit přihlášku, a druhá naplnit jí takovým obsahem, abych měl šanci být vybrán na říjnovou finální výstavu z mnoha set přihlášených kolekcí šperků z celého světa. Ano, kolekcí. Na ROJW se totiž nevystavují solitérní šperky, ale máte zde pronajatou prosklenou vitrínu a vystavujete rovnou celé kolekce. Já tu svou nazval TOPOGRAFIA. 

Topografie je vědní disciplína studující povrchové útvary na povrchu Země. Kolekce šperků Topografia rozvíjí hravým způsobem toto téma v měřítku šperků.
Klade důraz na textury povrchů, a pohrává si s tvary evokujícími pohledy na krajinu. Při troše fantazie zde nalezneme otisky skalních reliéfů, vyšlapané cestičky, malebné kopečky, majestátní horské štíty
i hladké vodní hladiny s odrazy světla. Vše klasicky řemeslně zpracované v pozlacené mosazi, stříbře a kůži, avšak také s netradičními prvky jako je perspex nebo použití autolaku.
Jelikož jsem původním vzděláním geodet a kartograf, představuje pro mě Topografia srdeční záležitost.

 Topografia byla původně koncipována pouze jako výstavní kolekce. Ověřil jsem si na ní nové výrobní postupy a nakonec se rozhodl některé nositelnější šperky zařadit jako základ prodejní kolekce, kterou bych rád uvedl do prodeje v průběhu roku 2024 jako svou první "zlatou" resp. pozlacenou.   

Tomáš Holub

Tomáš Holub
Tyršova 78, 294 21 Bělá pod Bezdězem
Česká republika
tel: +420 603 208 579
e-mail: tomas@tomasholub.com

 

Designed by: WEBTRUTNOV | Administrace: PŘIHLÁŠENÍ